Ptaci.org
Informace k webu: probíhají zde momentálně různé experimenty s tvorbou webu a databází a některý obsah je jen dočasný. Pokud něco nemůžete najít, většina veřejného obsahu může být případně ještě nějakou dobu dostupná v dočasném archivu.

Mrtví ptáci

Viz také výzkum příčin mortality ptáků.

Pokud je nějaký pták zraněný, nikoliv mrtvý, zavolejte centrální linku záchrany zvířat (zvířecí záchranka) 774 155 155, Praha: 774 155 185, nebo jinou ZS ve vašem okolí na www.zvirevnouzi.cz, přinejhorším městskou policii.

Mrtvé ptáky si můžete odnést domů, ale nesmíte s nimi ani jejich částmi obchodovat. Vhodné je ho darovat k preparaci do muzea. Pokud už ho z místa odnesete nebo ne, pokud možno ho zapište do databáze birds.cz vizte nápovědu.

Na této stránce měly být pouze fotografie k určení nebo dalšímu použití, zbytek bude časem přesunut na příslušné jiné stránky. Později by zde měla být databáze se záznamy mrtvých ptáků.

Průhledné skleněné stěny

Průhledná neboli transparentní znamená, že je skrz ni vidět jako kdyby tam nic nebylo, ale nebezpečné jsou i částečně průhledné, jakoby zabarvené, které za zhoršených světelných podmínek také nejsou vidět. Na mnoha příkladech už bylo dokázáno, že siluety dravců jsou úplně k ničemu. Ptáci jsou zřejmě inteligentnější než lidé a poznají, že se o živého dravce nejedná. Někdy dokonce jsou použity siluety zcela nesmyslných druhů a/nebo jejich značně zmenšených velikostí.

Ptáci z několika důvodů nemusí zůstat ležet přímo pod stěnou, ale třeba o metr dále. Při určování příčiny je třeba použít mozek a prohlédnout okolí, stejně tak při počítání a hledání ptáků.

Protihluková stěna Karlovarská - Lišanská

Praha, Jiviny, katastr Ruzyně, u hranice s Řepy

Další jasný důkaz toho, že siluety dravců jsou téměř k ničemu. Viz odkaz Ptáci a skla.
Delší dobu po medializaci vyřešeno.

Více fotografií, seznam druhů, odkazy na média.

Kontakt: info zavináč ptaci.org

Tento web používá služby Google, které používají takzvané cookie a řídí se jejich podmínkami. Nastavení si můžete změnit na jejich webu a ve Vašem prohlížeči.

Různě do stránek vkládanou reklamu autor nemůže ovlivnit, je z důvodu hostingu zdarma na endora.cz.